Počastitev našega društva, čebelarskega praznika v Cerknici

V soboto, 23.05.2015, smo se čebelarji našega društva, kljub slabemu vremenu odpravili na čebelarski praznik v Cerknico.
Zaradi dežja je prireditev potekala v dvorani osnovne šole. Slavnostna govornika sta bila sekretarka iz ministrstva za kmetijstvo mag. Tanja Strniša, ki je opozorila na pomen čebel in čebelarstva, tako iz naravovarstvenega kot prehrambnega vidika ter predsednik ČZS Boštjan Noč, ki je še posebej opozoril in predstavil aktivnosti ČZS o svetovnem dnevu čebel, katerega pobudnik je prav ČZS. Prireditelj in organizator Združenje čebelarskih društev Cerknica, v katero so vključena društva z Blok, iz Cerknice, Loške doline ter z Rakeka, je v prireditev zelo domiselno vnesel značilnosti lokalnega okolja.
Polni prijetnih vtisov smo se v popoldanskih urah vrnili v Celje in si obljubili, da prav gotovo gremo naslednje leto na 14. praznik čebelarstva v Ruše.

Čebelarji-maskote

Čebelarji-občinstvo2

IMG_0054